Традиційно 9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвою рідного слова і його безсмертних творців. Свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
У нашій школі пам'ятають про цей визначний день. Саме тому у звичний розпорядок дня середи було введено заходи, що сприяли вихованню та глибшому в учнів розумінню важливості мови і писемності у житті кожної людини.
Серед учнів 3-11 класів вчителями української мови Мишанич В.В., Матічин Р.І., Гернет М.І., Гузинець О.В. проведено І шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика, переможці якого згодом боротимуться за перемогу у ІІ районному етапі цього конкурсу.
Учні 10 класу представили увазі глядачів літературний екскурс «День української писемності та мови: історична основа та духовні джерела», який підготували під керівництвом вчителя української мови та літератури Гузинець О.В. Під час свого виступу вони висвітлили тривалий історичний шлях розвитку української писемності, ознайомили присутніх з ключовими постатями в її історії - преподобним Нестором-літописцем, рівноапостольними братами Кирилом і Мефодієм, першодрукарем Іваном Федоровим та іншими видатними особистостями, що відіграли важливу роль у становленні української писемності і мови.
Мовні змагання серед учнів 7 класу проводовжи цей цікавий і насичений шкільний день, оскільки під девізом: «Із слова починається людина, із мови починається мій рід» вони взяли участь у лінгвістичній грі «Щасливий випадок», яку провела Мишанич В.В. Ця гра передбачала 5 етапів, серед яких: «Далі, далі, далі...» - відповіді на питання; «Заморочки з бочки» - визначення лексичного значення слова; «Ти мені – я тобі» - взаємні питання; «Вікторина»; «Навздогін за лідером» - бліц-опитування. Почесне журі визначило і оголосило переможців. Але найголовніше те, що кожен учасник гри усвідомив виняткову вагу української мови у житті людини, а також безкраї горизонти її пізнання.
Цей день ще раз доводить нам, що багатство нашої мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її.
|