" Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос - більш нічого.
А серце б"ється ожива,
Як їх почує!..
(Т.Шевченко)
Мова- духовний скарб нації, її генетичний код. Як море починається з річки, так слово починається з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, Тараса шевченка, вдосконалювалося Нечуєм - Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та іншими видатними українцями.
Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об"єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Нехай рідне слово буде для всіх нас оберегом, допоможе кожному відчути себе частиною свого великого народу!
9 листопада, у день вшанування пам"яті Преподобного Нестора - літописця, наша держава відзначає День української писемності й мови,- свято, яке гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державотворення державності, формування громадянського світогляду.
Відзначаючи День української писемності й мови, учні шостих, сьомих, восьмого і десятого класів підготували усний журнал "Світлиця слова у безмежжі часу". Організатори заходу Мишанич В.В. і Матічин Р.І. допомогли школярам у підготовці й оформленні сторінок усного журналу, який був надзвичано інформаційним та повчальним, цікавим та патріотично забарвленим. Було випущено також стінгазету під керівництвом Гузинець О.В. та виставку у шкільній бібліотеці бібліотекарем Кедьо Н.М.
Дякуємо всім організаторам заходу, учням та їх батькам.
![](http://schvercoropec.ucoz.ua/_ph/1/363506091.jpg)
|